Czy nadal warto kupować złoto?

0
245

Okres marazmu?

Poniższy wykres przedstawia notowania złota na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 78 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 1755,50 USD. Po tym fakcie na wykresie GOLD pojawiło się powolne osłabienie cenowe. Dopiero obecny tydzień przyniósł zwiększone tempo przeceny oraz zwrot w kierunku północnym.

Czy nadal warto kupować złoto?

GOLD H1

źródło: xStation

Techniczny opór

Od środowej sesji sentyment na rynku złota uległ wyraźnej zmianie. Kurs GOLD dynamicznie wraca powyżej barierę 1 700 dolarów za uncję. Na czwartkowej sesji europejskiej zbliżamy się do strefy podażowej na wysokości mierzenie wewnętrznego 61,8% fibo. Jest to aktualny opór i pułap cenowy 1 726 dolarów. Silne potwierdzenie stanowi wyraźna biegunowość obszaru.

Poprzedni artykułIndeks S&P w drodze po nowe maksima?
Następny artykułKryptowaluty nadal w ofensywie – Atrakcyjny poziom na Bitcoinie
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.