Indeks S&P w drodze po nowe maksima?

0
79

Powrót kupujących

Poniższy wykres przedstawia notowania amerykańskiego indeksu giełdowego S&P500. Horyzont czasowy ostatnich kilkunastu sesji został przedstawiony na interwale 4-godzinowym. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 140 punktów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 3 983 punkty. Wspomniane high nadal stanowi historyczne maksimum cenowe na amerykańskim indeksie.

Indeks S&P w drodze po nowe maksima?

SP500 H4

źródło: xStation

Nowe maksima?

Ostatni tydzień marca upływa pod znakiem dominacji ryzykownych aktywów. Do takich z pewności zaliczamy akcje, które wyraźnie zyskują na wartości. Wycena amerykańskiego indeksu S&P mocno narusza ukształtowane wcześniej wsparcie. Bieżący wpis ma być sygnałem wzrostowym dla indeksów giełdowych. Wydaje się, iż kwestia nowych maksimów historycznych jest niemal przesądzona.

Indeks S&P w drodze po nowe maksima?
5 (100%) 1
Poprzedni artykułMarcowy sufit na rynku Bitcoina?
Następny artykułCzy nadal warto kupować złoto?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.