Indeks S&P w drodze po nowe maksima?

0
253

Powrót kupujących

Poniższy wykres przedstawia notowania amerykańskiego indeksu giełdowego S&P500. Horyzont czasowy ostatnich kilkunastu sesji został przedstawiony na interwale 4-godzinowym. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 140 punktów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 3 983 punkty. Wspomniane high nadal stanowi historyczne maksimum cenowe na amerykańskim indeksie.

Indeks S&P w drodze po nowe maksima?

SP500 H4

źródło: xStation

Nowe maksima?

Ostatni tydzień marca upływa pod znakiem dominacji ryzykownych aktywów. Do takich z pewności zaliczamy akcje, które wyraźnie zyskują na wartości. Wycena amerykańskiego indeksu S&P mocno narusza ukształtowane wcześniej wsparcie. Bieżący wpis ma być sygnałem wzrostowym dla indeksów giełdowych. Wydaje się, iż kwestia nowych maksimów historycznych jest niemal przesądzona.

Poprzedni artykułMarcowy sufit na rynku Bitcoina?
Następny artykułCzy nadal warto kupować złoto?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.