Marcowy sufit na rynku Bitcoina?

0
219

Marcowy zwrot

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 11 400 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego, który ukształtowany został na poziomie cenowym 61 600 dolarów. W dalszej części marca kurs głównej waluty sukcesywnie spadał, choć tendencja była przerywana dość rozległymi korektami wzrostowymi.

Marcowy sufit na rynku Bitcoina?

BTCUSD H4

źródło: xStation

Głębokie mierzenie

Ostatnie sesje miesiąca upływają pod znakiem wzrostów na rynku kryptowalut. W przypadku Bitcoina, wartość głównej waluty cyfrowej zbliża się do bariery 60 000 dolarów. Obecną strefą oporu jest pułap cenowy 59 100 – 59 200 USD. Mamy tam bowiem techniczne mierzenie wewnętrzne 78,6% fibo. Potwierdzeniem dla wyznaczonej strefy są również wierzchołki z popłowy marca.

Poprzedni artykułKiedy można złapać dołek na złocie? Szaleństwo na Bitcoinie
Następny artykułIndeks S&P w drodze po nowe maksima?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.