Czy to dobry moment na kolejne zakupy złota?

0
219

Swing spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania złota na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę GOLD na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji. W tym czasie notowania wyznaczyły zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 155 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 1955 dolarów. Kolejne sesje przebiegały jednak pod znakiem dość dynamicznej wyprzedaży. Tym samym ubiegły tydzień rozpoczął się od ukształtowania lokalnego minimum, które osiągnęło okrągły poziom cenowy 1800 dolarów.

Czy to dobry moment na kolejne zakupy złota?

GOLD H1

źródło: xStation

Odbicie

Kurs złota odbił się od okrągłego bariery cenowej 1800 dolarów. Widoczne odreagowanie budowane jest na dość skromnej dynamice rynkowej. Zgodnie z lokalnymi wzrostami prowadzimy linię dolnego ograniczenia, która może mieć charakter poglądowy. Najbliższym ważnym targetem dla kupujących jest pułap cenowy 1900 dolarów, który opiera się na biegunowości oraz silnym mierzeniu wewnętrznym 61,8% fibo. Wcześniej na uwagę zasługuje również “50tka”, która również może aktywować stronę podażową.

Poprzedni artykułLokalny target wzrostowy na Bitcoinie
Następny artykułAmeryka na oporach Fibonacciego. Bitcoin zgodnie z planem
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.