Lokalny target wzrostowy na Bitcoinie

0
284

Realizacja zysków

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Bitcoina na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 11 000 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 40 000 dolarów. Był to również moment, w którym na rynku pojawiła się wyraźna wyprzedaż. W przeciągu kilku sesji wartość Bitcoina spadła o około 25%. 

Lokalny target wzrostowy na Bitcoinie

BTCUSD H1

źródło: xStation

Target wzrostowy

W drugiej połowie ubiegłego tygodnia kurs BTCUSD wyznaczył dołek cenowy. Odnosimy się tutaj do strefy ~ 29 000 dolarów. Po weekendowym uspokojeniu nastrojów, na otwarciu nowego tygodnia kapitał ponownie wraca na rynki kryptowalut. Najbliższą strefę oporu stanowi poziom cenowy 34 300 USD. Opiera się on o wyraźną biegunowość oraz mierzenie 50% z całego swingu spadkowego.

Poprzedni artykułKluczowe zamknięcie świecy tygodniowej. Czy to początek bessy na kryptowalutach?
Następny artykułCzy to dobry moment na kolejne zakupy złota?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.