Czy to dobry moment na sprzedaż Ethereum?

0
304

Trend wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania jednej z głównych kryptowalut rynkowych – ETH. Objęty horyzont czasowy zajmuje szeroki zakres wahań o przedziale kilkunastu tygodni. W tym czasie rynkowa zmienność osiągnęła pułap około 170 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka na poziomie cenowym 300 USD za ETH. Po tym momencie wartość Ethereum tylko rośnie, a elementem sprzyjającym jest z pewnością silny trend wzrostowy na Bitcoinie.

Czy to dobry moment na sprzedaż Ethereum?


ETHUSD H4

źródło: xStation

Opór harmoniczny

W obecnym tygodniu, rynek księguje kluczową strefę oporu na wysokości głębokiego mierzenia wewnętrznego 88,6% fibo. Jest to pułap cenowy 465 – 470 dolarów za ETH. Ewentualne rozgrywanie krótkich pozycji z obecnego pułapu powinno być jednak uzależnione od wyceny BTCUSD. W przypadku silnej kontynuacji trendu na Bitcoinie, scenariusz ze strefą podażową na ETHUSD może być trudny w realizacji.

Poprzedni artykułPo jakiej cenie warto kupować dolary kanadyjskie?
Następny artykułWIELKI KURS ANALIZY TECHNICZNEJ – Współczesne układy harmoniczne
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.