Po jakiej cenie warto kupować dolary kanadyjskie?

0
216

Trend spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania USDCAD na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Kanadyjczyka na przestrzeniach ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. W tym czasie rynek wyznaczył zakres wahań o przedziale 450 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od lokalnego szczytu, który ukształtowany został na poziomie cenowym 1,3390. Początek listopada przyniósł jednak wyraźną poprawę sentymentu w stosunku do dolara kanadyjskiego. Przełożyło się to na dynamiczne spadki USDCAD ,które wyhamowały w okolicy 1,2930.

Po jakiej cenie warto kupować dolary kanadyjskie?


USDCAD H1

źródło: xStation

Najbliższy opór

Obecny tydzień przynosi wyraźną korektę wzrostową na Kanadyjczyku. Kurs wzrasta powyżej 1,3100 i od czwartku utrzymuje się na tych pułapach. Dość prawdopodobna jest kontynuacja kierunku północnego, gdyż techniczny opór znajduje się na poziomie cenowym 1,3215. Mamy tam istotne potwierdzenie w postaci mierzenia Fibonacciego 61,8%.

Poprzedni artykułDane makro 13.11.2020 – indeks PPI, nastroje konsumentów
Następny artykułCzy to dobry moment na sprzedaż Ethereum?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.