Czy to już koniec korekty na amerykańskim dolarze?

0
96

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej EURUSD na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 155 pipsów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 1,1750. Po tym fakcie na wykresie pojawił się zwiększony popyt na amerykańskiego dolara. Tendencja ta utrzymywała się w zasadzie do końca lipca.

Czy to już koniec korekty na amerykańskim dolarze?

EURUSD H4

źródło: xStation

Pierwszy opór

Sierpniowa korekta zniosła mniej więcej połowę wcześniejszego swingu wzrostowego. Rynek powoli wyznacza dołek właśnie w okolicy klasycznego mierzenia 50%. Pojawia się pierwszy popyt, a interwałem decyzyjnym i transakcyjnym powinien być właśnie interwał 4-godzinowy.

Wyznaczone zielonym kolorem wsparcie dotyczy poziomu cenowego 1,1830. Na tą chwilę istotne powinno być zamknięcie formacji świecowej z przedziału czasowego 8-12.

Poprzedni artykułKluczowy poziom na rynku Ethereum
Następny artykułKolejny test popytu na dolarze kanadyjskim
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.