Kluczowy poziom na rynku Ethereum

0
87

Swing spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej ETH na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 2 650 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od historycznego maksimum na wysokości cenowej 4 340  dolarów za ETH. Majowe wyceny przyniosły jednak silną wyprzedaż i realizację zysków na rynku kryptowalut. W przypadku Ethereum przecena przekroczyła 60%.

Kluczowy poziom na rynku Ethereum

ETHUSD M30

źródło: xStation

Pierwszy opór

W drugiej połowie lipca, na rynku walut cyfrowych pojawiło się znaczne odreagowanie. Notowania wykonały odbicie z rejonów okrągłej bariery cenowej 1 700 dolarów za ETH. Kilka wzrostowych sesji, wyprowadziło kurs Ethereum do pierwszej strefy podażowej.

Mamy tutaj poziom  oporu na wysokości 2 700 dolarów. Jest to strefa oparta na szerokim mierzeniu Fibonacciego 38,2%. Obecnie sprawdzamy reakcje kursu z perspektywy interwału 4-godzinowego.

Poprzedni artykułDynamiczne zwroty na amerykańskim dolarze
Następny artykułCzy to już koniec korekty na amerykańskim dolarze?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.