Czy to już koniec spadków na Bitcoinie?

0
143

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania głównej waluty cyfrowej – BTC, na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich dwóch sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 6 000 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 59 000 dolarów. Po ty fakcie to strona podażowa dominowała podczas sesji poniedziałkowej. Fala spadkowa zakończyła się późnym wieczorem i osiągnęła rejony okrągłego poziomu cenowego 53 000 USD.

Czy to już koniec spadków na Bitcoinie?

BTCUSD M30

źródło: xStation

Poziomy oporu

Jedynym elementem, który może zaburzyć kształtowanie się fali CD jest tempo. Wykończenie układu harmonicznego powinno być realizowane na dość dużej dynamice. Dlatego też, prowadzimy poglądową linię dolnego ograniczenia, której zanegowanie może być sygnałem do wycofania się z powyższego scenariusza. Zakładamy bowiem ponowne odreagowanie notowań w okolice 57 700 – 58 300 USD. Wiąże się to z wypełnieniem struktury harmonicznej XABCD. Wspomniane poziomy oporu odnoszą się do współczynnika fibo 78,6% oraz 88,6%.

Poprzedni artykuł61,8% fibo na Złocie. Paniczna wyprzedaż na Bitcoinie
Następny artykułKiedy poprawi się sentyment na DAXie?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.