Kiedy poprawi się sentyment na DAXie?

0
182

Fala wzrostowa

Poniższy wykres przedstawia notowania niemieckiego indeksu giełdowego DAX, na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich  kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 640 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 14 835 punktów. Po tym fakcie to kupujący zaczęli dominować na wykresie indeksu DE30. 

Kiedy poprawi się sentyment na DAXie?

DAX H1

źródło: xStation

Głęboki opór

Widoczne maksimum ukształtowane zostało na otwarciu bieżącego tygodnia handlowego. Rynek osiągnął pułap 15 470 punktów. Zdecydowana większość widocznej wyprzedaży odnosi się do dnia dzisiejszego. Rynek jest coraz bliżej technicznej strefy popytowej ~ 14 970 punktów. Poziom bazuje na głębokim mierzeniu wewnętrznym 78,6% fibo oraz obszarze biegunowości.

Poprzedni artykułCzy to już koniec spadków na Bitcoinie?
Następny artykułCzy to koniec wzrostów na Ethereum?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.