Czy to koniec wzrostów na Ethereum?

0
167

Korekta w trendzie

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej ETH na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich trzech sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 700 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się korekty w panującym trendzie wzrostowym. Dołek wyznaczony podczas sesji poniedziałkowej odnosi się do poziomu cenowego 3 630 dolarów.

Czy to koniec wzrostów na Ethereum?

ETHUSD M30

źródło: xStation

Zewnętrzny opór

Trwający trend wzrostowy osiąga dziś techniczny poziom podażowy 4 330 dolarów za ETH. Jest to strefa, która bazuje na zewnętrznym mierzeniu Fibonacciego 127,2%. Na otwarciu środowej sesji europejskiej pojawia się pierwszy podażowy sygnał świecowy. Na interwale 30-minutowym dostrzegalna jest formacja spadającej gwiazdy, która zwiastuje przewagę sprzedających.

Poprzedni artykułKiedy poprawi się sentyment na DAXie?
Następny artykułKolejna fala spadkowa na indeksach zachodnich? Smart Money kupują Bitcoina
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.