Czy to koniec wzrostów na Ethereum?

0
116

Korekta w trendzie

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej ETH na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich trzech sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 700 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się korekty w panującym trendzie wzrostowym. Dołek wyznaczony podczas sesji poniedziałkowej odnosi się do poziomu cenowego 3 630 dolarów.

Czy to koniec wzrostów na Ethereum?

ETHUSD M30

źródło: xStation

Zewnętrzny opór

Trwający trend wzrostowy osiąga dziś techniczny poziom podażowy 4 330 dolarów za ETH. Jest to strefa, która bazuje na zewnętrznym mierzeniu Fibonacciego 127,2%. Na otwarciu środowej sesji europejskiej pojawia się pierwszy podażowy sygnał świecowy. Na interwale 30-minutowym dostrzegalna jest formacja spadającej gwiazdy, która zwiastuje przewagę sprzedających.

Czy to koniec wzrostów na Ethereum?
5 (100%) 1
Poprzedni artykułKiedy poprawi się sentyment na DAXie?
Następny artykułKolejna fala spadkowa na indeksach zachodnich? Smart Money kupują Bitcoina
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.