Czy to już koniec spadków na giełdach?

0
154

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania niemieckiego indeksu DAX na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich czterech sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtował zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 1 000 punktów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 15 900 punktów. Po tym fakcie spadki były kontynuowane, a przecena nabrała jeszcze na dynamice.

Czy to już koniec spadków na giełdach?

DAX M30

źródło: xStation

Opór

Sesja wtorkowa przynosi poprawę nastrojów na niemieckim rynku akcji. Kurs indeksu giełdowego DAX porusza się w schemacie korekcyjnym, który wyznacza nam najbliższy poziom podażowy. Bazujemy tutaj na mierzeniu FE100, które w ramach korekty pędzącej AB=CD określa opór na poziomie 15 340 punktów.

Czy to już koniec spadków na giełdach?

DAX M15

źródło: xStation

Poprzedni artykułPoczątek bessy na indeksach giełdowych? Zmyłka na Bitcoinie
Następny artykułTechniczne setupy na parach z jenem
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.