Czy to już koniec wzrostów europejskiej waluty?

0
270

Wzrostowy listopad

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej EURUSD na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Edka na przestrzeni ostatnich kilkunastu tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały przedział wahań o rozpiętości mniej więcej 570 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od szerokiej korekty spadkowej, której wierzchołek oparty jest o psychologiczną barierę cenową 1,2000. Po kilku tygodniach spadków, rynek ukształtował dołek cenowy w okolicy 1,1600. Był to zarazem początek listopada i moment, w którym dominować zaczęli kupujący.

Czy to już koniec wzrostów europejskiej waluty?

EURUSD D1

Target korekcyjny

źródło: xStation

Na początku grudnia notowania osiągają silny poziom oporu. Jest to strefa oparta na dwóch mierzeniach Fibonacciego, a mianowicie zewnętrznym 127,2% oraz głębokim wewnętrznym 78,6%. Jest to dość szeroki przedział cenowy, które opisać można w zakresie 1,2130 – 1,2150. W przypadku utrzymania testowanej strefy podażowej, targetem korekcyjnym powinno być okrągłe (1,2000), które wynika z mierzenia FE100 oraz biegunowości.

Poprzedni artykułKolejna próba odwrócenia trendu na dolarze
Następny artykułPrzed nami 61,8% fibo na Złocie. 13 000 coraz bliżej na NASDAQ
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.