Kolejna próba odwrócenia trendu na dolarze

0
369

Wzrost ryzyka

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej GBPUSD na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Kabla na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. W tym czasie rynek ukształtował przedział wahań o rozpiętości około 2 100 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się na cenowych szczytach, które znajduje odzwierciedlenie w aktualnej sytuacji technicznej. Pierwszy kwartał bieżącego roku był jednak czasem dużych spadków na GBPUSD, gdyż w okolicznościach zwiększonej awersji do ryzyka, kapitał płynął do amerykańskiego dolara.

Kolejna próba odwrócenia trendu na dolarze

GBPUSD D1

Linia trendu

źródło: xStation

Widoczna na powyższy wykresie linia trendu wzrostowego, poprowadzona jest od połowy maja bieżącego roku. Notowania systematycznie poruszają się na północ, a przy tym bardzo precyzyjnie respektują dolne ograniczenia. W ostatnim czasie kurs osiągnął szeroką strefę oporu, która opiera się na tegorocznych maksimach. Jest to okrągły poziom cenowy 1,3500. Aktualnie widzimy przewagę sprzedających, którzy będą próbowali zanegować szeroki trend wzrostowy.

Poprzedni artykułDane makro 08.12.2020 – PKB, indeks ZEW
Następny artykułCzy to już koniec wzrostów europejskiej waluty?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.