Czy to już koniec wzrostów na Ethereum?

0
346

Realizacja zysków

Poniższy wykres prezentuje notowania kryptowaluty ETH na szerokim interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę rynkową na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały przedział cenowy o rozpiętości około 250 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się w trendzie wzrostowym instrumentu ETHUSD. W drugiej połowie listopada na wykresie pojawiły się dynamiczne wzrosty. Cena za 1 ETH momentami przekroczyła barierę 600 dolarów. 

Czy to już koniec wzrostów na Ethereum?


ETHUSD H4

Dwa zasięgi

źródło: xStation

Grudzień na rynku kryptowalut rozpoczął się od realizacji zysków z długich pozycji. Notowania Ethereum ukształtowały wierzchołek na poziomie cenowym 633 dolarów. Obecnie możliwe są dwa scenariusze w przypadku głębszej korekty spadkowej. Układ na koreckie pędzącej AB=CD wyznacza wsparcie po cenie 497 USD. Jeżeli na wykresie pojawiłaby się dalsza przecena, kluczowe powinno być szerokie mierzenie FE100 ~ 453 USD.

Poprzedni artykułDwa scenariusze na złocie. Chwila prawdy na dolarze
Następny artykułDane makro 03.12.2020 – indeks PMI, wnioski o zasiłek
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.