Czy to koniec wzrostów na Ethereum?

0
224

Dynamiczne spadki

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej ETH na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 1 000 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 4 020 USD. Po tym fakcie cena poruszała się przez trzy sesje w trendzie bocznym, aby później wykonać bardzo gwałtowny ruch na południe.

Czy to koniec wzrostów na Ethereum?

ETHUSD H4

źródło: xStation

Mierzenie 61,8%

W dniu dzisiejszym, rynek Ethereum wypełnia kluczowe mierzenie wewnętrzne w postaci współczynnika Fibonacciego 61,8%. Jest to aktualna strefa oporu, która odnosi się do kursu 3 640 USD za jedno ETH.

Obecnie obserwujemy reakcje na formacjach świecowych, które powinny być ostatnim etapem potwierdzającym ewentualne zagranie krótkiej pozycji.

Poprzedni artykułCzy ten harmonic zadziała na USDJPY? Bitcoin realizuje zakładany scenariusz
Następny artykułSzukamy zwrotu na amerykańskim dolarze
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.