Szukamy zwrotu na amerykańskim dolarze

0
305

Dynamiczne spadki

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDJPY na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich trzech sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 100 pipsów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 110,15. Po tym fakcie to strona podażowa zdecydowanie zdominowała handel. Amerykańska waluta w dość dynamiczny sposób zaczęła tracić na wartości do japońskiego jena. Tendencja ta utrzymywała się przez kolejne 24-godziny.

Szukamy zwrotu na amerykańskim dolarze

USDJPY M30

źródło: xStation

Strefa podażowa?

Obecnie notowania osiągają ciekawy poziom techniczny. Mamy tutaj mierzenie Fibonacciego 61,8% po cenie 109,75. Jest to oczywiście najsilniejszy współczynnik wewnętrzny, który warto wziąć pod uwagę przy wyznaczaniu scenariuszy technicznych. Obecnie warto zaobserwować zamknięcie kolejnych 2-3 formacji świecowych na wyznaczonym obszarze.

Poprzedni artykułCzy to koniec wzrostów na Ethereum?
Następny artykułoRGR na Japończyku. Możliwy retest na Bitcoinie
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.