Czy to już koniec wzrostów na złocie?

0
258

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania złota na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania GOLD ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 70 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 1785 dolarów za uncję. Po tym fakcie na rynku złota pojawił się dynamiczny popyt. W przeciągu kilku sesji notowania wzrosły o około 4% i wyznaczyły high po cenie 1850 USD.

Czy to już koniec wzrostów na złocie?

GOLD H1

źródło: xStation

Ograniczenia cenowe

Nowy tydzień na rynku metali szlachetnych przebiega dość spokojnie. Notowania poruszają się w okolicy 1820 dolarów za uncję złota. Aktualna pozostaje wcześniej zaksięgowana strefa popytowa 1812 USD, która oparta jest na mierzeniu Fibonacciego 61,8%. Górne ograniczenie wyznacza biegunowość, którą notowania potwierdziły na zamknięciu ubiegłego tygodnia ~ 1830 USD.

Poprzedni artykułWażny układ harmoniczny na dolarze. Hossa na kryptowalutach przyspiesza
Następny artykułWieczorne bariery na Bitcoinie
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.