Wieczorne bariery na Bitcoinie

0
384

Swing spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania głównej kryptowaluty rynkowej – BTC, na interwale 15-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich dwóch sesji. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 4 000 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od lokalnego wierzchołka cenowego po kursie 49 450 USD. Po tym fakcie na rynku kryptowalut pojawiła się dynamiczna wyprzedaż. Przyczyniło się to do ukształtowania lokalnego low w noc z niedzieli na poniedziałek ~ 45 450 USD.

Wieczorne bariery na Bitcoinie

BTCUSD M15

źródło: xStation

Ograniczenia cenowe

Poniedziałkowe popołudnie upływa pod znakiem dominacji kupujących. Wartość Bitcoina ponownie zbliża się do bariery 50 000 dolarów za sztukę. Ograniczeniem okazuje się strefa podażowa na wysokości głębokiego mierzenia wewnętrznego 78,6% fibo. Jest to opór po cenie 48 600 dolarów za BTC. Pojawia się również schemat korekcyjny OneToOne, który wyznacza pierwsze wsparcie w okolicy 47 800 USD.

Poprzedni artykułCzy to już koniec wzrostów na złocie?
Następny artykułStrategia Fibonacci Team School na rynku FOREX
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.