Czy to już lokalny szczyt na Bitcoinie?

0
102

Swing spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 7 400 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 40 500 USD. Po tym fakcie to strona podażowa zaczęła wyraźnie dominować na wykresie. Spadki kreowane były w zasadzie do końca ubiegłego tygodnia.

Czy to już lokalny szczyt na Bitcoinie?

BTCUSD H1

źródło: xStation

Pierwsze ograniczenie

Poniedziałkowa sesja europejska przynosi wypełnienie zapory podażowej 36 850 dolarów. Pułap ten został wyznaczony w oparciu o mierzenie 50% oraz strefę ZZB. Obecnie obserwujemy potencjalne sygnały podażowa na formacjach świecowych. Dotychczasowe przesłanki o możliwości zagrywania krótkich pozycji są jeszcze skromne.

Poprzedni artykułCzy to już faktyczny koniec spadków na Bitcoinie?
Następny artykułCoraz bliżej wybicia na amerykańskim dolarze
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.