Coraz bliżej wybicia na amerykańskim dolarze

0
196

Swing spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDJPY na interwale 15-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich dwóch sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 57 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 110,20. Po tym fakcie to strona sprzedających zyskała przewagę na wykresie Ujka.

Coraz bliżej wybicia na amerykańskim dolarze

USDJPY M15

źródło: xStation

Techniczny zakres

Po wyhamowaniu swingu spadkowego, na wykresie ukształtowane zostało dolne ograniczenie po cenie 109,63. Po ostatnich opadających wierzchołkach możemy poprowadzić poglądową linię trendu spadkowego. Będzie można potraktować ją jako element sygnałowy w bliskiej przyszłości. Docelowy poziom oporu wynika z korekty pędzącej AB=CD. Dodatkowym potwierdzeniem dla strefy podażowej jest mierzenie Fibonacciego 38,2%. Wskazany poziom bazuje na kursie 109,83 – 109,85.

Poprzedni artykułCzy to już lokalny szczyt na Bitcoinie?
Następny artykułGłęboka korekta na indeksie NASDAQ
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.