Głęboka korekta na indeksie NASDAQ

0
190

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania amerykańskiego indeksu giełdowego US100. Na interwale 30-minutowym zaprezentowane zostały ostatnie trzy sesje notowań. W tym czasie przedział wahań osiągnął rozpiętość 143 punktów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 13 620 punktów. Po tym fakcie na rynku pojawili się w przewadze kupujący. Wycena NASDAQ do późnych godzin popołudniowych piątkowej sesji, stopniowo zwiększała się.

Głęboka korekta na indeksie NASDAQ

NASDAQ M30

źródło: xStation

Głębokie wsparcie

W ramach trwającej korekty spadkowej, notowania znoszą blisko 80% wcześniejszego swingu wzrostowego. Kurs US100 osiąga właśnie techniczna strefę popytową, która oparta jest na głębokim mierzeniu wewnętrznym 78,6% fibo. Analizowany poziom popytowy odnosi się do kursu 13 650 punktów. Tam też upatrujemy popytowe sygnałów na formacjach świecowych.

Poprzedni artykułCoraz bliżej wybicia na amerykańskim dolarze
Następny artykułKolejne podwyżki na stacjach? Ropa naftowa na trzyletnich szczytach !
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.