Kolejne podwyżki na stacjach? Ropa naftowa na trzyletnich szczytach !

0
85

Wyprzedaż

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej WTI na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 10,70 USD. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego w okolicy kursu 68 dolarów za baryłkę WTI. Marzec był jednak miesiącem, w którym pojawiła się wyraźna realizacja zysków.

Kolejne podwyżki na stacjach? Ropa naftowa na trzyletnich szczytach !

WTI D1

źródło: xStation

Górne ograniczenie

Przez cały kwiecień i maj notowania WTI poruszały się w trendzie wzrostowym. W dniu dzisiejszym praktycznie osiągamy pułap górnego ograniczenia, które bazuje na marcowym szczycie. Poziom cenowy 68 dolarów obserwujemy z perspektywy interwału 4-godzinowego oraz sesyjnego. Tam też należy upatrywać ewentualnych oznak słabości kupujących.

Poprzedni artykułGłęboka korekta na indeksie NASDAQ
Następny artykułZasięg korekty na Bitcoinie
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.