Zasięg korekty na Bitcoinie

0
168

Powrót kupujących

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich trzech sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 4 500 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 33 200 USD. Po tym fakcie na rynek kryptowalut powrócił istotny popyt. 

Zasięg korekty na Bitcoinie

BTCUSD H1

źródło: xStation

Silne wsparcie

Wtorkowe przedpołudnie to czas kiedy korekta spadkowa wyraźnie przyspiesza. Dlatego też wyznaczamy potencjalną strefę wsparcia dla notowań. Wyznaczona strefa techniczna opiera się na minimum trzech elementach. Jest to pomiar korekcyjny OneToOne, mierzenie Fibonacciego 61,8% z ostatniej fali wzrostowej oraz mierzenie 50% z całego zakresu wzrostowego. Analizowana strefa popytowa to kurs 35 400 dolarów.

Poprzedni artykułKolejne podwyżki na stacjach? Ropa naftowa na trzyletnich szczytach !
Następny artykułDynamiczna korekta na EURUSD
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.