Dynamiczna korekta na EURUSD

0
334

Powrót kupujących

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej EURUSD na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 110 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 1,2133. Po tym fakcie do głosu doszli kupujący europejską walutę, a kurs EURUSD poszybował dynamicznie w górę. Tendencja ta utrzymywała się w zasadzie do dzisiejszego poranka.

Dynamiczna korekta na EURUSD

EURUSD M30

źródło: xStation

Silne wsparcie

Po godzinie 10 pojawił się silny popyt na amerykańską walutę. Dość oczywistym targetem dla sprzedających jest strefa ZZB po okrągłej cenie 1,2200. Elementem potwierdzającym horyzontalne wsparcie jest mierzenie Fibonacciego 38,2%. Tam też będzie upatrywać popytowych formacji świecowych.

Poprzedni artykułZasięg korekty na Bitcoinie
Następny artykułNowe maksima na indeksach. DAX przekracza 15600.
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.