Czy to koniec korekty na polskim rynku akcji?

0
167

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania polskiego indeksu giełdowego WIG20. Rynek przedstawiony został z perspektywy interwału sesyjnego i obejmuje ostatnie kilka miesięcy notowań. W ten sposób udaje się zaprezentować zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 600 punktów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od listopadowego zwrotu notowań. Przez ostatnie dwa miesiące 2020 roku, budowany był swing wzrostowy, na którym bazuje obecny scenariusz techniczny.

Czy to koniec korekty na polskim rynku akcji?

WIG20 D1

źródło: xStation

Strefa popytowa

Pierwszy kwartał 2021 roku przynosi wyraźne uspokojenie nastrojów. Górna bariera odnosi się do wierzchołka cenowego po kursie 2 095 punktów. Druga połowa marca to wyraźna dominacji strony podażowej, która przybliża wycenę W20 do kluczowego wsparcia. Poziom popytowy odnosi się do bariery współczynnika Fibonacciego 38,2%.W ujęciu nominalnym scenariusz bazuje na poziomie cenowym 1 867 punktów.

Poprzedni artykułWolumen skumulowany na rynku FOREX
Następny artykułJak długo potrwa przecena na Złocie?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.