Jak długo potrwa przecena na Złocie?

0
108

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania złota na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 56,5 USD. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po okrągłym kursie 1 700 dolarów. Po tym fakcie na rynku metali szlachetnych pojawił się dynamiczny popyt.

Jak długo potrwa przecena na Złocie?

GOLD H1

źródło: xStation

Strefa harmoniczna

Pierwsza połowa wykresu zawiera część układu XABCD, który kształtuje nam się na rynku złota. Punkt B struktury ukształtowany został na wysokości wewnętrznego mierzenia Fibonacciego 61,8%. Na tą chwilę widzimy kształtujący się ostatni odcinek scenariusza, który powinien się zakończyć w rejonie 78,6% lub 88,6%. Elementem mało atrakcyjnym jest obecnie dynamika notowań, która w ramach struktury harmonicznej powinna rosnąć w związku z ostatnią częścią układu.

Poprzedni artykułCzy to koniec korekty na polskim rynku akcji?
Następny artykuł161,8% na funcie brytyjskim. Bitcoin kończy spadki?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.