Czy to koniec odreagowania na euro?

0
220

Swing spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej EURUSD na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 100 pipsów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 1,1616. Po tym fakcie na wykresie głównej pary walutowej pojawiły się dość dynamiczne spadki. Obserwowaliśmy więc tendencję, w której amerykański dolar zyskiwał na wartości w stosunku do euro.

Czy to koniec odreagowania na euro?

EURUSD M30

źródło: xStation

Głębokie mierzenie

Obecnie obserwujemy wyraźną zmianę tendencji w stosunku do poprzednich spadków. Kurs głównej pary walutowej porusza się w wyraźnym trendzie wzrostowym na interwale 15-minutowym. We wtorkowy poranek notowania wypełniają głębokie mierzenie wewnętrzne 88,6 fibo po kursie 1,1605.

Czy to koniec odreagowania na euro?

EURUSD M15

źródło: xStation

Poprzedni artykułNiedzielna odprawa Traderów z Łukaszem Fijołkiem
Następny artykułKorekta na surowcach. Kawa i gaz ziemny z szansą na wzrosty?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.