Układ OneToOne na ropie WTI. Co dalej z notowaniami surowca?

0
74

Trend wzrostowy na wykresie tygodniowym

Z szerokiej perspektywy tygodniowej trend wzrostowy na ropie WTI jest niezagrożony. Od minimum w kwietniu 2020 notowania wzrosły od ok. 6,5$ do około 82$ za baryłkę. Jeśli pomierzymy korekty spadkowe (zielone prostokąty) okazuje się, że rynek je respektuje z dość dużą precyzją. Jedynie podczas sierpniowej przeceny doszło do fałszywego wybicia zakresu korekt, po czym trend wzrostowy był kontynuowany. Z tej perspektywy nawet zejście w okolice 75$ nie zaneguje tendencji wzrostowej.

Układ OneToOne na ropie WTI. Co dalej z notowaniami surowca?

ROPA WTI W1

Źródło: xStation

Reakcja na układ OneToOne

Na wykresie H4 mamy obecnie reakcję na korektę pędzącą OneToOne (zielone prostokąty). Tworząca się świeca H4 ma charakter outside bara (objęcia bessy) co może sugerować dalszy ruch spadkowy.

Z kolei pomiar ostatniego swingu wzrostowego wyznacza poziom wsparcia w dość ciekawym technicznie miejscu. Po pierwsze jest to zniesienie 61.8, najsilniejsze z wewnętrznych. Następnie jest to poziom reakcji ceny w przeszłości (strzałki na wykresie). Ponadto, są to okolice okrągłego psychologicznego poziomu 80$. Istnieje zatem zwiększone prawdopodobieństwo aktywacji popytu w tej strefie. Po sile tej reakcji okaże się, czy walor będzie się dalej umacniał, czy dojdzie do pogłębienia spadków i wypełnienia Overbalance z wykresu tygodniowego czyli okolic 75$.

Układ OneToOne na ropie WTI. Co dalej z notowaniami surowca?

ROPA WTI H4

Źródło: xStation

Poprzedni artykułCzy to dobry moment na korektę ceny złota?
Następny artykułNiedzielna odprawa Traderów z Łukaszem Fijołkiem
Michał Kalista
Michał Kalista – z rynkami finansowymi związany od 2007 roku, zaczynał od GPW, w 2017 odkrył rynek Forex; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie docenia i uwzględnia w tradingu wagę fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie stosuje formacje harmoniczne, geometrię rynku oraz klasyczną analizę techniczną. Ciągle doskonali i rozwija swój warsztat poprzez szkolenia, webinary i konferencje. Z wykształcenia inżynier chemik, po 13 latach pracy w korporacji postanowił oddać się w pełni rynkom finansowym by spełniać marzenia o wolności i niezależności. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.