Czy to dobry moment na korektę ceny złota?

0
229

Przecena

Poniższy wykres przedstawia notowania złota na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 63 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od swingu spadkowego z pierwszy sesji listopadowych. Wtedy to pojawiła się przecena złota, którą zapoczątkował okrągły pułap cenowy 1 800 dolarów za uncję.

Czy to dobry moment na korektę ceny złota?

GOLD H1

źródło: xStation

Zewnętrzne mierzenie

Za nami silny swing wzrostowy na rynku złota. Pojawiają się przesłanki, że czeka nas wyraźna korekta lub nawet zmiana trendu. Notowania wypełniły bowiem silny poziom techniczny 1 820 dolarów za uncję. Wskazana strefa związana jest z zewnętrznym mierzeniem Fibonacciego 161,8%. Warto zaobserwować, czy na formacjach świecowych pojawi się potwierdzenie dla wyznaczonego oporu.

Czy to dobry moment na korektę ceny złota?

GOLD M30

źródło: xStation

Poprzedni artykułPoranna okazja na Bitcoinie? Sprawdź reakcję na ten poziom !
Następny artykułUkład OneToOne na ropie WTI. Co dalej z notowaniami surowca?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.