Poranna okazja na Bitcoinie? Sprawdź reakcję na ten poziom !

0
212

Przecena

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 9 000 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 66 900 USD. Po tym fakcie pojawiła się dynamiczna realizacja zysków, a wartość Bitcoina spadła o ponad 13% w przeciągu 7 sesji.

Poranna okazja na Bitcoinie? Sprawdź reakcję na ten poziom !

BTC H4

źródło: xStation

Techniczny opór

W poniedziałkowy poranek, pojawia się ciekawy schemat techniczny na wykresie Bitcoina. Notowania księgują schemat harmoniczny FT Pattern, który ograniczony jest punktem D na wysokości mierzenia Fibonacciego 88,6%. Analizowany opór odnosi się do kursu 65 900 dolarów. Warto zauważyć jak zamkną się kolejne formacje świecowe w tym obszarze cenowym.

Poranna okazja na Bitcoinie? Sprawdź reakcję na ten poziom !

BTC H1

źródło: xStation

Poprzedni artykułMocna końcówka tygodnia w wykonaniu metali szlachetnych
Następny artykułCzy to dobry moment na korektę ceny złota?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.