Czy to koniec spadków na funcie brytyjskim?

0
163

Zmiana kierunku

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej GBPPLN na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 1 920 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 5,1400. Po tym fakcie wygenerowany został dynamiczny swing wzrostowy. 

Czy to koniec spadków na funcie brytyjskim?

GBPPLN H4

źródło: xStation

Poziom oporu

Od połowy czerwca dynamika notowań jest umiarkowana. W ostatnich godzinach rynek zbliżył się do strefy wsparcia opartej na kluczowym mierzeniu wewnętrznym 61,8% fibo. Jest to poziom potwierdzony wyraźną biegunowością po cenie 5,2140. Piątkowy handel generuje przewagę brytyjskiego funta co przekłada się scenariusz korekcyjny. W ramach struktury AB=CD na korekcie pędzącej, wyznaczamy poziom oporu po kursie 5,2710.

Poprzedni artykułWeekendowy zwrot na rynku Bitcoina?
Następny artykułAKADEMIA TRADINGU – OneToOne na rynku FOREX
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.