Weekendowy zwrot na rynku Bitcoina?

0
124

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 6 400 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 30 000 USD. Końcówka czerwca była jednak wyjątkowo pozytywna dla strony popytowej. Na ostatniej sesji miesiąca wartość BTC w ujęciu dolarowym przekroczyła bowiem 36 000 dolarów.

Weekendowy zwrot na rynku Bitcoina?

BTCUSD H1

źródło: xStation

Poziom wsparcia

W piątkowy poranek ceny Bitcoina zbliżają się do poziomu wsparcia 32 450 USD. Wskazana strefa popytowa odnosi się do wewnętrznego mierzenia Fibonacciego 61,8%. Patrząc na kilka ostatnich sesji, aktualne wsparcie było wcześniej respektowane przez kurs BTCUSD.

Poprzedni artykułJak duża będzie ta wyprzedaż na Ethereum?
Następny artykułCzy to koniec spadków na funcie brytyjskim?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.