Jak duża będzie ta wyprzedaż na Ethereum?

0
191

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej ETH na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 570 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 1 710 USD. Kolejne dni upływały jednak pod znakiem dominacji strony popytowej. Maksimum z ostatnich godzin osiągnęło okolice 2 280  dolarów za ETH.

Jak duża będzie ta wyprzedaż na Ethereum?

ETH H1

źródło: xStation

Poziomy wsparcia

Notowania poruszają się obecnie w swingu korekcyjnym. Kurs zbliża się do pierwszej zapory popytowej, która ukształtowana została na podstawie mierzenia FE100. Wyznaczony poziom odnosi się do korekty pędzącej AB=CD po cenie 2 125 USD. W przypadku pogłębienia wyprzedaży, zwracam uwagę na mierzenie Fibonacciego 38,2% po kursie 2 060 USD. Dodatkowym potwierdzeniem dla tej strefy wsparcia jest wyraźna biegunowość.

Poprzedni artykułPróba utrzymania trendu na ropie naftowej
Następny artykułWeekendowy zwrot na rynku Bitcoina?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.