Próba utrzymania trendu na ropie naftowej

0
115

Szeroki trend

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej WTI na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich dwóch sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 2,15 USD. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 72 dolary. Był to również moment, po którym przewagę na wykresie przejęli kupujący. Notowania czarnego złota powróciły więc do szerokiego trendu.

Próba utrzymania trendu na ropie naftowej

WTI M30

źródło: xStation

Poziom popytowy

W ramach możliwej korekty lokalnej, tworzymy scenariusz ze strefą popytową. Odnosimy się tutaj do perspektywy z pomiarem FE100. Wedle mierzenia 1do1 otrzymujemy okrągły kursu 73 USD. Dodatkowym potwierdzeniem jest mierzenie 50% z całego swingu wzrostowego.

Poprzedni artykułSetup na złocie. Chwilowa hossa na Bitcoinie?
Następny artykułJak duża będzie ta wyprzedaż na Ethereum?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.