Czy to koniec wyprzedaży na ropie naftowej, a może nowe dołki na WTI?

0
881

Czarna seria

Notowania ropy naftowej zdołały przez chwilę odrobić połowę spadków z luki weekendowej. Kurs WTI wyznaczył maksimum z ostatnich dni po cenie 36 dolarów za baryłkę. Ja to więc około 30% wzrostu od dołka z 9 marca bieżącego roku.  

Czy to koniec wyprzedaży na ropie naftowej, a może nowe dołki na WTI?

 WTI D1

źródło: xStation

Strefa popytowa

W dniu dzisiejszy kurs ropy naftowej, przybliża się znacznie do naszego scenariusza z poziomem popytowym. Został on wyznaczony na podstawie mierzenia FE100, które bazuje na ostatnich swingach z interwału 4-godzinowego. Wyznaczone wsparcie pokrywa się z tegorocznym minimum na wykresie ropy WTI. Obecnie czekamy na zaksięgowanie wspomnianej strefy, ale również na oznaki popytu na formacjach świecowych z interwału M3-H1 oraz H4.

Poprzedni artykułKumulacja okazji na rynku FOREX oraz giełdach zachodnich
Następny artykułCzy zobaczymy nowe dołki na indeksach? Co dalej z ropą i złotem?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.