Czy to koniec wzrostów na Ethereum?

0
267

Zmiana trendu

Poniższy wykres przedstawia notowania jednej z głównych walut cyfrowych ETH, na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 530 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 2 625 USD. Po tym fakcie na rynku kryptowalut zaczęli dominować sprzedający.

Czy to koniec wzrostów na Ethereum?

ETHUSD H1

źródło: xStation

Aktualny opór

Począwszy od niedzielnych notowań, kierunek na wykresie ETH uległa zmianie na północny. Rynek ETH zbliża się do bariery cenowej 2 500 dolarów. W tych okolicach znajduje się bowiem kluczowy opór dla notowań. Strefa podażowa oparta jest na głębokim współczynniku wewnętrznym 78,6% fibo. Wczesne popołudnie poniedziałkowe w zasadzie wypełnienia analizowany scenariusz techniczny. Szukamy więc oznak podażowych na formacjach świecowych.

Poprzedni artykułZewnętrze mierzenia Fibonacciego na EURUSD. Początek nowej akumulacji na Bitcoinie?
Następny artykułNotowania ropy naftowej osiągnęły dołek?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.