Notowania ropy naftowej osiągnęły dołek?

0
131

Trend wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej WTI na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 6,80 USD. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 57,60 USD. Po tym fakcie na wykresie czarnego złota zaczęli dominować kupujący. Tendencja ta została przerwana dopiero w ubiegłym tygodniu.

Notowania ropy naftowej osiągnęły dołek?

WTI H4

źródło: xStation

Aktualne wsparcie

Na początku bieżącego tygodnia rynek WTI ponownie testuje poziom popytowy 60,80 USD za baryłkę. Jest to aktualna strefa wsparcia, która opiera się na silnej biegunowości oraz mierzeniu 50%. Notowania dokonują dziś retestu wskazanego poziomu, który układa nam się w formację podwójnego dna.

Poprzedni artykułCzy to koniec wzrostów na Ethereum?
Następny artykułSygnały kupna na Bitcoinie
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.