Sygnały kupna na Bitcoinie

0
163

Realizacja zysków

Poniższy wykres przedstawia notowania głównej waluty cyfrowej – BTC, na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 18 000 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 64 350 dolarów. Było to jednocześnie historyczne maksimum na wykresie BTCUSD. Kolejne sesje upływały pod znakiem realizacji zysków.

Sygnały kupna na Bitcoinie

BTCUSD H4

źródło: xStation

Wybicie

W tym artykule nieco inaczej przedstawiony został timing i scenariusz techniczny. Powyższy wykres przedstawia układ, na którym sygnałem transakcyjnym jest wybicie poziomu technicznego. Rynek BTCUSD zanegował silną strefę ZZB na wysokości współczynnika Fibonacciego 38,2%. W związku z tym warto szukać potwierdzenia na formacjach świecowych i próbować podłączyć się do kupujących.

Poprzedni artykułNotowania ropy naftowej osiągnęły dołek?
Następny artykułZasięg korekty spadkowej na SILVER
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.