Zasięg korekty spadkowej na SILVER

0
118

Odbicie

Poniższy wykres przedstawia notowania srebra na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich czterech tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 2,90 USD. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 23,77 USD za uncję srebra. Po tym fakcie to kupujący zaczęli dominować na rynku. Widoczny szczyt został wyznaczony w połowie ubiegłego tygodnia.

Zasięg korekty spadkowej na SILVER

SILVER H4

źródło: xStation

Zasięg korekty

Otwarcie bieżącego tygodnia odbywa się w dość spokojnym tempie. Notowania poruszają się w okolicy 26 dolarów za uncję. Nasz scenariusz zakłada pogłębienie korekty spadkowej i wyceny w okolicy 25,55 USD. Jest to poziom oparty na pierwszym mierzeniu wewnętrznym 38,2% fibo. Dodatkowym potwierdzeniem jest silna biegunowość obszaru.

Poprzedni artykułSygnały kupna na Bitcoinie
Następny artykułOkazja na złocie. Bitcoin realizuje Wyckoff’a
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.