Czy to początek nowego trendu na Bitcoinie?

0
151

Realizacja zysków

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 13 600 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od maksimów cenowych w okolicy 59 000 dolarów za Bitcoina. W obecnym tygodniu to jednak sprzedający wyraźnie dominują na rynku kryptowalut. Wycena BTCUSD osiąga dziś low cenowe w okolicy 45 400 dolarów za Bitcoina.

Czy to początek nowego trendu na Bitcoinie?

BTCUSD M30

źródło: xStation

Strefa docelowa

Podczas czwartkowej sesji azjatyckiej pojawiła się silna dynamika notowań Bitcoina. W przeciągu godziny rynek wyznaczył zakres wahań o ponad 10% wartości. W godzinach porannych czasu europejskiej kurs Bitcoina oscyluje w okolicy okrągłej bariery cenowej 50 000 dolarów. Zakładając dalsze odreagowanie notowań BTCUSD, wyznaczamy scenariusz z targetem wzrostowym. Strefa podażowa opiera się na współczynniku Fibonacciego 61,8% po cenie 53 800 dolarów.

Poprzedni artykułDzisiejsza okazja na wykresie EURPLN
Następny artykułCzy to już prawdziwa bessa?! Kluczowe wsparcie trzyma Bitcoina
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.