Dzisiejsza okazja na wykresie EURPLN

0
162

Siła euro

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej EURPLN na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 760 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 4,5170. Po tym fakcie kapitał zaczął migrować do europejskiej waluty. W ostatnim tygodniu kwietnia pojawiły się bowiem wyceny bliskie okrągłej strefy 4,6000.

Dzisiejsza okazja na wykresie EURPLN

EURPLN H4

źródło: xStation

Retest wsparcia

W dniu dzisiejszym rynek kolejny raz w tym miesiącu księguje strefę popytową 4,5330. Wskazany pułap opiera się na głębokim mierzeniu wewnętrznym 78,6% fibo. Na wyznaczonym obszarze pojawiają się również pozytywne oznaki dla kupujących, które obrazują formacje świecowe z długimi cieniami dolnymi. Wydaje się, iż wszystkie wyceny pomiędzy “4,5330”, a “4,5400” będą atrakcyjne do zagrywania pozycji long.

Poprzedni artykułKolejna fala spadkowa na indeksach zachodnich? Smart Money kupują Bitcoina
Następny artykułCzy to początek nowego trendu na Bitcoinie?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.