Czy to wsparcie powstrzyma spadki na DAX?

0
161

Fala wzrostowa

Poniższy wykres przedstawia notowania niemieckiego indeksu DAX na interwale 15-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich trzech sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 250 punktów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 15 200 punktów. Kolejne godziny upływały pod znakiem dominacji kupujących. Tendencja ta utrzymywała się do czwartkowego otwarcia sesji europejskiej.

Czy to wsparcie powstrzyma spadki na DAX?

DAX M15

źródło: xStation

Wsparcie

Po godzinie 12:00 czasu polskiego rynek DAX-a testuje poziom wsparcia 15 300 punktów. Jest to strefa, która oparta jest na mierzeniu Fibonacciego 61,8%. Współczynnik został wyznaczony na podstawie widocznej fali wzrostowej. Obecnie obserwujemy sygnały świecowe jakie pojawiają się na interwale 15-minutowym.

Poprzedni artykułKluczowa strefa kierunkowa na rynku Bitcoina
Następny artykułSpadkowy ZYGZAK na SP500. Wsparcie Fibonacciego na Bitcoinie
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.