Kluczowa strefa kierunkowa na rynku Bitcoina

0
203

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 13 400 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 52 900 dolarów. Kolejne sesje upływały jednak pod znakiem dominacji sprzedających. Tendencja ta zakończyła się w czwartym tygodniu września i wyznaczyła dołek cenowy w okolicy 39 500 dolarów.

Kluczowa strefa kierunkowa na rynku Bitcoina

BTCUSD H4

źródło: xStation

Retest

Kluczowa strefa kierunkowa na Bitcoina to obecnie poziom cenowy 44 600 dolarów. Poziom ten potwierdzony jest mierzeniem wewnętrznym 38,2% fibo. Na tym obszarze znajduje się też kluczowa strefa ZZB. Obecnie brakuje nam mniej więcej 1 500 dolarów do zaksięgowania tego pułapu.

Poprzedni artykułSzeroka przestrzeń do umocnienia USD
Następny artykułCzy to wsparcie powstrzyma spadki na DAX?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.