Szeroka przestrzeń do umocnienia USD

0
137

Fala wzrostowa

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej EURUSD na interwale tygodniowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatniego 1,5 roku. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 1 700 pipsów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 1,0640. Kolejne tygodnie upływały pod znakiem dominacji kupujących. W zasadzie od drugiego kwartału 2020 roku na wykresie głównej pary walutowej obserwowaliśmy trend wzrostowy.

Szeroka przestrzeń do umocnienia USD

EURUSD W1

źródło: xStation

Retest

Na powyższym wykresie wyznaczony został szeroki układ harmoniczny. Znajdujemy się już w ostatniej fazie realizacji przedstawionego scenariusza technicznego. Budujemy więc falę CD potencjalnego układu XABCD.

Zakładany poziom docelowy znajduje się na głębokim mierzeniu wewnętrznym 78,6% fibo. Jest to okrągła bariera cenowa 1,1000. Pozostaje więc nam ponad 600 pipsów przestrzeni do dalszych spadków.

Poprzedni artykułDokąd potrwają spadki na funcie?
Następny artykułKluczowa strefa kierunkowa na rynku Bitcoina
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.