Czy trend spadkowy na USDCAD zostanie odwrócony?

0
315

Trend spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDCAD na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę rynkową na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania wyznaczyły zakres wahań o rozpiętości około 200 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego 1,3280. Był to jednocześnie moment, po którym na rynku pojawił się bardziej wyraźny popyt na walutę kanadyjską. W związku z tym druga połowa listopada upływa nam w trendzie spadkowym w przypadku pary walutowej USDCAD.

Czy trend spadkowy na USDCAD zostanie odwrócony?


USDCAD H1

Kluczowy opór?

źródło: xStation

Obecny tydzień przynosi wyhamowanie spadków na Kanadyjczyku. Notowania kształtują dołek w okolicy poziomu cenowego 1,2985. W związku z tym licząc na odreagowanie notowań i wygenerowanie korekty wzrostowej, wyznaczamy potencjalne pułapy dla kupujących. Możemy tutaj wykorzystać mierzenie FE100, które ilustruje pomiar największej obecnie korekty wzrostowej w obecnym trendzie. W ten sposób otrzymujemy poziom podażowy (1,3080), który po osiągnięciu powinien stanowić zaporę dla dalszych wzrostów.

Poprzedni artykułWybicie dołem na dolarze. Czy szpulka zatrzyma wzrosty na Bitcoinie?
Następny artykułDane makro 26.11.2020 – stopy procentowe, ECB
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.