Czy warto jeszcze przenosić kapitał do euro?

0
173

Dołek

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej EURPLN na interwale miesięcznym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich 17 000 pipsów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 4,9300. Był to jednocześnie okres dużej zmienności rynkowej. W kolejnych latach jak widać dynamika wyraźnie osłabła. Okresowo kurs przebijał dołem wartość 4,000. 

Czy warto jeszcze przenosić kapitał do euro?

EURPLN M1

źródło: xStation

Głębokie mierzenie

Obecnie widzimy kontynuację trendu wzrostowego. Charakter notowań nie jest tak dynamiczny, jednak główny kierunek w dalszym ciągu jest utrzymywany. Rynek zaczyna testować szeroką barierę podażową po cenie 4,6900 – 4,7000. Tam też należy się spodziewać reakcji ze strony sprzedających. W przypadku trzymania pozycji długich warto rozważyć częściową realizację zysków.

Czy warto jeszcze przenosić kapitał do euro?

EURPLN W1

źródło: xStation

Poprzedni artykułPiątkowa perspektywa dla pary walutowej USDJPY
Następny artykułFormacja harmoniczna Kraba
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.