Piątkowa perspektywa dla pary walutowej USDJPY

0
209

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDJPY na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 220 pipsów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 112,70. Po tym fakcie kapitał popłynął w kierunku amerykańskiego i tym samym zobaczyliśmy przecenę japońskiego jena.

Piątkowa perspektywa dla pary walutowej USDJPY

USDJPY H1

źródło: xStation

Głębokie mierzenia

Obecnie zwracam uwagę na pułap mierzenia 50%. Znajduje się tam aktualne wsparcie cenowe po kursie 113,85. Może to być jednak przystanek, na którym bazuje formacja harmoniczna. W przypadku wyjścia dołem otwieramy sobie przestrzeń do dalszych spadków w kierunku głębokich mierzeń wewnętrznych 78,6% oraz 88,6% fibo.

Piątkowa perspektywa dla pary walutowej USDJPY

USDJPY M30

źródło: xStation

Poprzedni artykułRzut oka na metale przemysłowe przez pryzmat geometrii Fibo
Następny artykułCzy warto jeszcze przenosić kapitał do euro?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.