Rzut oka na metale przemysłowe przez pryzmat geometrii Fibo

0
154

Poziomy wsparcia na miedzi

Ceny miedzi korygują się od lokalnego szczytu z 19.10.2021 czyli od poziomów 10450. Korekta przybiera postać zygzaka. Pomiar całego ruchu wzrostowego i ostatniej korekty wzrostowej wyznaczają ciekawe zgrupowanie Fibo na wysokości odpowiednio 61.8 i 161.8. Są to okolice 9330-9350, gdzie może uaktywnić się popyt. Kolejne wsparcie nieco niżej na wysokości okrągłego poziomu 9000. Jest tam zniesienie 78.6 oraz dość silny poziom wsparcia, na który następowała kilkukrotnie reakcja ceny w przeszłości.

Rzut oka na metale przemysłowe przez pryzmat geometrii Fibo

MIEDŹ D1

Źródło: xStation

Korekta na aluminium

Aluminium zaliczyło bardzo mocny rajd wzrostowy od kwietnia 2020 zyskując ponad 120%, by osiągnąć lokalne maksimum w połowie października na poziomie 3200. Od tego czasu trwa również dość dynamiczna korekta spadkowa. Obecnie kurs testuje ponownie wsparcie na wysokości 2520-2540. Znajduje się tu:

– zniesienie 38.2 całego ruchu wzrostowego

linia trendu wzrostowego

– poziom ZZB

Rzut oka na metale przemysłowe przez pryzmat geometrii Fibo

ALUMINIUM D1

Źródło: xStation

Formacja harmoniczna na platynie

Kurs platyny przebił i przetestował od dołu linię trendu spadkowego. Pomiar ostatniego swingu spadkowego wyznacza formację harmoniczną Gartleya na poziomie 78.6. Czyli jak na razie na platynie kontrolę sprawują niedźwiedzie. Ponadto, ostatnia akcja cenowa układa się w klasyczną formację klina zwyżkującego, z którego statystycznie częściej dochodzi do wybicia dołem.

Rzut oka na metale przemysłowe przez pryzmat geometrii Fibo

PLATYNA D1

Źródło: xStation

Poprzedni artykułRealizacja zysków na indeksie WIG20
Następny artykułPiątkowa perspektywa dla pary walutowej USDJPY
Michał Kalista
Michał Kalista – z rynkami finansowymi związany od 2007 roku, zaczynał od GPW, w 2017 odkrył rynek Forex; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie docenia i uwzględnia w tradingu wagę fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie stosuje formacje harmoniczne, geometrię rynku oraz klasyczną analizę techniczną. Ciągle doskonali i rozwija swój warsztat poprzez szkolenia, webinary i konferencje. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.